Jsme tu pro Vás již 16 let
Děkujeme za důvěru

  608 448 233
  info@hk-leasing.cz

Enormní zájem o zpětný leasing

13. 08. 2010

Jak již jsme v titulku naznačili,v posledních měsících se zvýšila o 100% poptávka na zpětný leasing.Zpětný leasing jako takový je obdobou finančního leasingu avšak s tím rozdílem,že do nájmu vstupuje již vlastněný majetek živnostníků a velkých společností.Nejčastěji se refinancují nákladní automobily,užitkové automobily a výrobní stroje. Je sice pravdou,že klientům přináši zpětný leasing řadu výhod např.hotovost na další investici nebo výpomoc do cashflow ,ale na druhé straně se opět zakonzervuje majetek na další několikaleté období.

Vstupní cenu pro zpětný leasing určí trh a jeho současná prodejnost. Zde se často dostáváme do prekérních situací,protože předstva klienta o ceně je přemrštěná a tím námi neakceptovatelná.

Další věcí u finacování formou zpětného leasingu je výše akontace,zde se zpravidla schvaluje leasingová smlouva s akonatcí kolem 30-50% ze vstupní ceny. Možná se Vám to zdá být tvrdé,ale zpětný leasing je nejrizikovější produkt financování. Je zde několik faktorů,míra zadluženosti podnikatele,stávající platební morálka v bankách a leasingových společnostech a samotná ekonomická situace.

Další informace o zpětném leasingu najdete v sekci archiv novinek.