Jsme tu pro Vás již 16 let
Děkujeme za důvěru

  608 448 233
  info@hk-leasing.cz

Ojeté automobily bez možnosti odpočtu DPH jen na úvěr

06. 04. 2009

Od počátku roku 2009 totiž začala platit novela zákona o DPH, která upravuje podmínky odvodu DPH u finančního leasingu. Ve zkratce to znamená, že v případě nákupu ojetého vozidla bez možnosti odpočtu DPH(kategorie N1) by leasingová společnost byla nucená připočíst 19% DPH z pořizovací ceny,což by výrazně prodražilo nákup. Z toho důvodu je možné ojetá vozidla financovat jen prostřednictvím úvěrových produktů.

Leasing dostupnější než úvěr

Na leasing si lze pořídit nejen auto, ale i vybavení firmy.

Leasing je nojrozšířenější možnost koupě dopravní techniky, strojů a zařízení.Nákup na leasing je vhodný především pro podnikatele, kteří spouštějí nebo rozšiřují svůj provoz. Leasing umožňuje dříve pořídit modernější technologie. Leasing může být zajímavý i pro příspěvkové organizace a obce.

Leasing dovoluje co nejrychleji přenést cenu pořizovaného majetku do daňově uznatelných nákladů. Na leasing lze koupit většina movitého i nemovitého majetku firmy. Na míru zkoumání klientovy bonity má vliv zejména hodnota a druh předmětu, který chce klient financovat. Čím kvalitnější klient je, tím má větší šanci, že získá leasing i na vybavení, které by v případě nesplácení měla leasingová společnost problémy prodat.

Financování na leasing je oblíbeno také díky doprovodným službám. Sazby pojištění jsou totiž daleko nižší než v případě sjednání samostatného pojištění. K základní nabídce patří pojištění předmětu proti poškození způsobenému živelnou pohromou, nehodou nebo zaviněním třetí osoby. Leasingové společnosti obvykle při vyřizování případných pojistných událostí podávají pomocnou ruku a v případě potřeby intervenují u pojišťovny nebo reklamují pojistné plnění. Spotřebitelský úvěr a podmínky

Splátky se mohou přizpůsobit potřebám klienta, splátkový kalendář například může reagovat na výkyvy v příjmech klienta v průběhu roku nebo kopírovat sezónnost odvětví. Cílem je náklady na pořízení investice efektivně rozprostřít a blokovat co nejméně klientova kapitálu. Výše takzvané akontace (leasing), přesněji nulté navýšené splátky, se běžně pohybuje od 10 do 70 procent. Obvyklá délka pronájmu (leasing) je 36 až 84 měsíců .Je však také možné předčasném splacení. Žadatelům z veřejného nebo příspěvkového sektoru je možné financování přizpůsobit tak, aby si zachovali nárok na státní dotace. I když se o úvěr žádá podobným způsobem jako u leasingu, pravděpodobnost schválení úvěru je zde nižší !!.

V případě leasingu má Leasingová společnost svou investici zajištěnu tím, že po dobu pronájmu zůstává vlastníkem předmětu.Finanční zdroje čerpáme především ze strany: ČSOB Leasing,DS Leasing,Agro Leasing,Oberbank Leasing