Jsme tu pro Vás již 16 let
Děkujeme za důvěru

  608 448 233
  info@hk-leasing.cz

Zpětný leasing a zpětný úvěr

23. 10. 2012

Stále větší oblibou je zpětný leasing a zpětný úvěr automobilů a strojů. Musím však upozornit, že tento typ financování není určen pro každého!

Najčastěji využívají zpětného leasingu podnikatelé a v menší míře i soukromé osoby,pro uvolnění kapitálu(finanční rezervy) z již vlastněného majetku.

Pro osobní a užitková vozidla je určenou financování formou zpětného úvěru.

Je však třeba si uvědomit,že jde o rizikovější operaci a akontace je tím pádem vyšší než u běžného nákupu na leasing.

Reálně se bavíme o akontaci od 30% za předpokladu,že je klient bonitní a řádně splácí své závazky obzvláště v bankovních a leasingových společnostech.

V případě, že je žadatel nalezen v některé z databází úvěrových registrů jako neplatič je schválení zpětného leasingu velmi omezené a v některých případech i nemožné.

Každá leasingová společnost nese velké riziko v případě nesplácení a případného odběru předmětu financování a tím následného přeprodeje vozidla či stroje.

Další neméně důležitou informací je ocenění předmětu vstupujícího předmětu do leasingu.Zpravidla se po schválení financování provádí znalecký posudek od kterého je odvozena maximální profinancovatelná hodnota. V praxi to znamená, že když stál třeba nový bagr 2 miliony korun,prodejní cena po ocenění může být i méně něž polovina.