Jsme tu pro Vás již 16 let
Děkujeme za důvěru

  608 448 233
  info@hk-leasing.cz

Zpětný leasing – pojem

Předpokládá se, že majitelem auta nebo stroje ještě před započetím leasingové operace jste vy – podnikatel nebo soukromá osoba. Na českém trhu máme jen pár společností, které nabízejí zpětný leasing. Ať už z důvodu finančních problémů, či nedostatku peněz v hotovosti, využívání daňových výhod leasingu, nebo jiných, se na některou z nich můžete obrátit s žádostí o zpětný leasing.

Leasingová společnost od vás auto odkoupí a poskytne vám finanční prostředky za koupi. Odhad ceny se řídí soudním znaleckým posudkem. Předmět, použitý při zpětném leasingu, by měl být zahrnutý jako zboží, nebo se může jednat o předmět použitý, zahrnutý též do majetku prodávajícího.

Přestože předmětem zpětného leasingu může být prakticky jakýkoliv hmotný majetek, v drtivé většině případů jde o ojeté automobily. Tomu, kdo se rozhodne využít zpětného leasingu není vyplacena částka, odpovídající současné ceně auta, ale hodnota bude snížena o akontaci, ve většině případů se jedná o 30%. V případě zpětného leasingu vozidel existují, stejně jako u ojetých vozů, určitá omezení na straně technického stavu vozidla nebo stáří vozu. Pokud automobil vyhoví těmto parametrům, pak nic nebrání uzavření smlouvy.